Zaproszenie dla mężczyzn do uczestnictwa w badaniu naukowym.

Szanowny Panie,
Ośrodek Terapii Uzależnień „Radzimowice” podjął współpracę z zespołem naukowym Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk, kierowanym przez dr Mateusza Golę. Zespół ten zajmuje się badaniem mózgowych mechanizmów nałogowych zachowań i aktualnie poszukuje ochotników, chcących wziąć udział w badaniach aktywności mózgu.

Jeżeli:

  • ma Pan ukończone 18 lat
  • nie miał Pan żadnych uszkodzeń mózgu
  • nie ma Pan metalowych części w ciele (np. aparat ortodontyczny, rozrusznik serca, endoprotezy) ani rozległych tatuaży w okolicach głowy

oraz:

  • korzystał pan z pomocy w związku z nałogowymi zachowaniami seksualnymi lub hazardowymi

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniach, dzięki którym będziemy mogli lepiej rozumieć neurologię nałogowych zachowań.

Informacje o przebiegu badania:
Badanie w laboratorium obrazowania trwa około 2 godzin. W tym czasie każdy z uczestników przez około 45 minut trenuje zadanie (polega ono na szybkim reagowaniu na proste bodźce, dzięki czemu można wygrywać zdjęcia erotyczne (nagich kobiet) lub drobne sumy pieniędzy (od 1 do 8 zł), a następnie przez około godzinę wykonuje zadanie w skanerze rezonansu magnetycznego, mierzącym aktywność mózgu. Oznacza to, że podczas badania, osoba badana jest wystawiona na działanie wyzwalaczy seksualnych oraz hazardowych. Prosimy wziąć to pod uwagę, przy podejmowaniu decyzji o wzięciu udziału w badaniu.

  • Bezpośrednio po badaniu każdy z uczestników otrzymuje wynagrodzenie w wysokości wszystkich wygranych pieniędzy (zazwyczaj od 120 do 170 zł).
  • W ciągu 2 tygodni od badania obraz mózgu każdego z uczestników jest oglądany przez lekarza radiologa i w razie niepokojących zmian można otrzymać informację na ten temat.

Jeśli chce Pan nam pomóc w lepszym zrozumieniu tych problemów, biorąc udział w badaniach mózgu z wykorzystaniem funkcjonalnego rezonansu magnetycznego, bardzo proszę o wypełnienie tej ankiety: http://adhoc1.immergo.eu/run/rekrutacja_s_radzimowice (Udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania trwa przeciętnie od 15 do 25 minut).

Badania odbywają się w Warszawie w Laboratorium Obrazowania Aktywności Mózgu Polskiej Akademii Nauk, na ul. Pasteura 3. Jeśli jest Pan z poza Warszawy możemy zrefundować koszty dojazdu do kwoty 120 zł.

Mamy nadzieję, że zechce Pan nam pomóc i wziąć udział w tym badaniu. W razie pytań proszę o kontakt z dr. Mateuszem Golą e-mail: mgola@psych.pan.pl i Natalią Smogulecką e-mail: natalia@radzimowice.pl

Więcej informacji na temat badań mogą Państwo znaleźć na: www.hiperseksualnosc.pl