Uzależnienie od seksu (seksoholizm) i ucieczka w orgazm.
Uzależnienie od seksu (seksoholizm) nie ma nic wspólnego z popędem seksualnym. To tak, jakby powiedzieć, że osoby, które kompulsywnie się objadają, są bardziej głodne niż inni (…) W uzależnieniu od seksu nie chodzi o to, by rozładować napięcie seksualne. Uzależnieni poprzez aktywność seksualną próbują uciec od trudnych emocji, uzyskać aprobatę innych osób (…) Seks stanowi pocieszenie, poprawia samopoczucie – tak jak jedzenie w przypadku osób objadających się. Jednak to nie apetyt na seks każe uciekać się do takich zachowań. Uzależnieni od seksu nie pragną orgazmu – oni chcą uciec od życia.
Na czym tak naprawdę polega seksoholizm.
Czy uzależnienie od seksu ma związek z większym popędem seksualnym.
Gdzie tkwią źródła uzależnienia?
Czy jest coś takiego jak podatność na uzależnienie od seksu.
Jakie mogą być konsekwencje uzależenia od seksu.
Czym różni się uzależnienie od seksu mężczyzn i kobiet.
Jak można poradzić sobie z seksoholizmem.
A co z celibatem i abstynencją seksualną Czy zawsze jest konieczna?
Co to są wyzwalacze i dlaczego to tak ważne aby seksoholik jest znał.
Co mogą zrobić partnerzy seksoholików.
Jak sprawdzić czy jestem seksoholikiem.
Na te i inne pytanie odpowiada Paula Hall ,jeden z najlepszych na świecie psychoterapeutów zajmujących się terapią osób uzależnionych od seksu.
Wywiad ukazał się w Miesięczniku Charaktery przy okazji wizyty Pauli Hall w Polsce na zaproszenie Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnień „Radzimowice” w Szklarskiej Porębie, który był organizatorem szkolenia dla specjalistów – „Seksoholizm. Zrozumieć.Pomóc” w 2014 roku (szkolenie prowadziła Paula Hall i Nick Turner).
Cały wywiad na:
http://www.radzimowice.pl/media-o-nas/nie-orgazm-lecz-ucieczka-charaktery-042014,1069.html
Fajny art.
Hmm dziękuje za ciekawe myśli na tema uzależnienia seksualnego. Jednak szkoda że tak mało treści chętnie poczytam więcej. Zapowiadało się bardzo interesująco. Pozdrawiam